X
Önemli Uyarı

Ucuz Ürün!
Kampanya adı altında son kullanma tarihi geçmiş, orijinalliği teyide muhtaç ve nanobolix.net'in belirlediği fiyatların altında ucuza satılan ürünleri tercih etmeniz kesinlikle tavsiye edilmez.

Son Kullanma Tarihi!
Aldığımız şikâyetler doğrultusunda kullanıcılarımızın sanal marketlerden aldıkları ürünlerin son kullanma tarihinin geçtiği veya son kullanma tarihinin yakın olduğu doğrultusundadır. Bu gibi sıkıntıların önüne geçmek adına siparişlerinizi nanobolix.net üzerinden vermenizi tavsiye ederiz. Nanobolix.net üzerinden verdiğiniz siparişler doğrudan üretim depomuzdan gönderimi sağlanır ve çoğunluğu yeni üretim olmakla beraber son kullanma tarihi kesinlikle yakın olmamaktadır. Sanal marketlerden verdiğiniz siparişlerde kargonuzu teslim almadan önce mutlaka kontrol ediniz. Eğer son kullanma tarihi yakın veya geçmiş bir ürün geldiyse kargo görevlisine tutanak tutturup iadesini sağlayınız.

Saklama Koşulları!
Gıda takviyelerinin saklama koşullarının uygun olmadığı ortamlarda tutulması durumunda bozulabileceği, bundan kaynaklı yan etki oluşabileceği ve beklenen etkinin görülemeyeceği ihtimal dahilindedir. Nanobolix.net üzerinden verdiğiniz siparişler doğrudan GMP standarlarına haiz depolarımızdan gönderilmektedir.

Load
  • Facebook
  • Twitter
  • İnstagram
  • G-plus
  • Pinterest
HAM MADDE BELGELERİMİZ
Menu
Faydalı Makaleler
Kuruyemişlerin faydası ve tüketim oranı

Bir Avuç Sağlık!

Günümüzde sporcular kuru yemişleri rutin beslenme programlarının bir parçası olarak tüketiyor. Çünkü bu besinler sporcuların uyğuladığı yoğun egzersiz programı soncu oluşan hasarları önlemeye yardımcı oluyor. Antitoksidandan zengin, sağlıklı yağlar içeren, vitamin ve mineral deposu bu gıdalar kemik ve bağ dokusunu koruyup, onarıyor.

Kuru yemişlerin faydaları saymakla bitmez ancak eliniz hep daha fazlasına gidiyorsa o zaman durum alayhinize dönebilir.
Ortalama bir avuç kuru yemiş yaklaşık 28 grama denk geliyor. Bu miktarın yüzde 80'i yağ olmakla birlikte, besin değerleri de 160-200 kalori arasında değişiyor. Ancak yapılan bir araştırma düzenli olarak her gün bir avuç kuru yemiş tüketen insanların daha fit gözüktüğü sonucunu ortaya koyuyor. Yine de hangi kuru yemişi, ne kadar tüketeceğimizi öğrenmemiz gerekiyor. Örneğin özellikle batı dünyasında sık şekilde tüketilen fıstık, aslında kalori deposu ve fazlasını tükettiğiniz de size ekstra kilo olarak geri dönüş yapıyor. Sabahları bir dilim kepekli ekmeğin üzerine süreceğiniz fıstık ezmesi size fayda sağlarken, akşam maç izlerken yiyeceğiniz yarım kavanoz fıstık ezmesi bel bölgenizde yağlanmaya davetiye çıkartıyor. Yani miktar kadar da bu yağları ne zaman tüketeceğiniz de önem taşıyor. Doğal besinlerden alınan yağ miktarı vücut için yeterli oluyor. Zeytinyağı dahil tüm yağların abartılı tüketimi kan yağlarının ve kolesterolü yükseltiyor. Dolayısıyla ceviz, badem, fındık gibi kuru yemişlerin tüketiminin de abartılmaması gerekiyor. Günde 3 ceviz veya 10 badem veya 10 fındırk tüketmek yeterli oluyor. Bağışıklık sisteminde önemli yer tutan yağlardan omega-3 ise ceviz, badem, fındık, fıstık gibi yağlı tohumlarda bol miktarda bulunuyor. Gelin bizim için faydalı olan kuru yemişleri biraz daha yakından tanıyalım...

Mart/12/2015
Fındığın Faydaları

Fındık

Faydaları Saymakla bitmiyor. Ancak dikkat çekici özellikleri arasında kolesterolü dengelemesi ve kan şekeri oranını ayarlaması yer alıyor.

Kajunun Faydaları

Kaju

Kaju özellikle demir ve çinko açısından zengin olmasıyla diğerlerinden ayrılıyor. Hem bağışıklık hem de dolaşım sistemine iyi geliryor. Ayrıca içinde barındırdığı antioksidanlar sayesinde kanser riskini azaltıyor.

Brezilya Fındığının  Faydaları

Brezilya Fındığı

Bu kuru yemiş ise günlük selenyum ihtiyacını karşılamanın yanı sıra prostat ve göğüs kanseri başta olmak üzere bir çok önlenmesine yardımcı olur. Ayrıca kötü kolesterol seviyesinin azalıp, iyi kolesterolün artmasını sağlıyor.

Bademin faydaları

Badem

Diğer kuru yemişlere oranla en yüksek lif oranı bademde bulunuyor. Kaslarımız için önemli olan E vitamininden zengin bu yemiş, egzersiz sonrası oluşabilien kas hasarını önlemeye yardımcı oluyor. Yapılan son araştırmalar bademin kan şekeri düzeyini dengede tuttuğunu da gösteriyor.