X
Önemli Uyarı

Ucuz Ürün!
Kampanya adı altında son kullanma tarihi geçmiş, orijinalliği teyide muhtaç ve nanobolix.net'in belirlediği fiyatların altında ucuza satılan ürünleri tercih etmeniz kesinlikle tavsiye edilmez.

Son Kullanma Tarihi!
Aldığımız şikâyetler doğrultusunda kullanıcılarımızın sanal marketlerden aldıkları ürünlerin son kullanma tarihinin geçtiği veya son kullanma tarihinin yakın olduğu doğrultusundadır. Bu gibi sıkıntıların önüne geçmek adına siparişlerinizi nanobolix.net üzerinden vermenizi tavsiye ederiz. Nanobolix.net üzerinden verdiğiniz siparişler doğrudan üretim depomuzdan gönderimi sağlanır ve çoğunluğu yeni üretim olmakla beraber son kullanma tarihi kesinlikle yakın olmamaktadır. Sanal marketlerden verdiğiniz siparişlerde kargonuzu teslim almadan önce mutlaka kontrol ediniz. Eğer son kullanma tarihi yakın veya geçmiş bir ürün geldiyse kargo görevlisine tutanak tutturup iadesini sağlayınız.

Saklama Koşulları!
Gıda takviyelerinin saklama koşullarının uygun olmadığı ortamlarda tutulması durumunda bozulabileceği, bundan kaynaklı yan etki oluşabileceği ve beklenen etkinin görülemeyeceği ihtimal dahilindedir. Nanobolix.net üzerinden verdiğiniz siparişler doğrudan GMP standarlarına haiz depolarımızdan gönderilmektedir.

Load
  • Facebook
  • Twitter
  • İnstagram
  • G-plus
  • Pinterest
HAM MADDE BELGELERİMİZ
Menu
Faydalı Makaleler
Sporcular Nasıl Beslenmeli

Nasıl Beslenmeliyiz?

En çok sorulan sorulardan biri egzersizden önce mi yemeli sonra mı?
Uzm. Dr. Özgür Şamilgil, bunun aslında biraz da kişiye bağlı olduğunu söylüyor: "Diyelimki aerobik egzersiz yapacaksınız, aç karnına yaptınız ama 10-15 dakika içinde başınız döndü, halsizleştiniz. Bu sizin aerobik egzersizleri aç yapamayacağınızı, bünyenizin buna uygun olmadığını gösterir. Tercih meyveden yana olmalı. Meyve suyu içerseniz tam tersine kanda şeker çok ani yükselir, egzersiz sırasında da hızla o şeker tüketilir. Bu sefer de hızlı insülin salgılandığı ve şekeriniz vaktinden erken düştüğü için egzersiz yaparken çabuk yorulursunuz. Bu yüzden meyve yemeyi posasıyla ve lifleriyle birlikte tüketmek gerekiyor. Eğer aerobik egzersiz yaptığınızda çabuk yoruluyorsanız egzersizden 15 dakika önce iki porsiyon meyve yiyin, bu sizin için idealdir." Aç yapılan ve tok yapılan aerobik egzersizin ikisinde de kilo kaybediliyor. Ancak aç yapılan egzersizde kilo yağdan, tok yapılanda kastan gidiyor. Dolayısıyla tok yapılan egzersizde iyi bir şey yaptım zannediliyor ancak kas kitlesine zarar verilmiş olunuyor. Bu yüzden mümkünse aç karınına yapmanız tavsiye ediliyor. Egzersizden ne kadar sonra yemek yiyeceğiniz de önemli. İki saat geçmeden birşey yememeye dikkat etmeniz gerekiyor. Uzm. Dr. Şamilgil, "Dayanamıyorsanız da protein ağırlıklı bir şey yemelisiniz. Çünkü o sırada vücudunuzda halen yağ yakılabiliyor. Egzersiz bitse bile sonraki iki saatlik süre çok önemli. Bu süre içerisinde vücut yağ yakar modda oluyor. Siz o sırada şekerli bir gıda mesela karbonhidrat alırsanız yağ yakma işlemini vücut durduruyor. Egzersizdeki amacınız yağ yakmak ise bu özelliği karbonhidrat yiyerek yok etmiş oluyorsunuz" diye açıklıyor. Protein içerikli yenebilecek en iyi şeyler arasında peynir, süt, yoğurt, ve et bulunuyor. Ağırlık kaldırma egzersizlerinde ise durum biraz daha farklı. Bu tip egzersizlerden yarım saat öncesinde protesin alınması öneriliyor çünkü protein alımı ağırlık egzersizinde dayanıklılığı arttırıyor. Yine egzersiz bitiminde iki saatten önce yemek yememeye gayret edilmeli. Yenceksede de protein esaslı gıda iyi bir seçim oluyor. Patlayıcı özellikte interval egzersiz yaptığınızda büyüme hormonunu salgılanma süresi 24 saati buluyor. Bu yüzden egzersiz sonrasında protein ağırlıklı beslenmek kasların gücü açısından önemli.

Mart/12/2015