X
Önemli Uyarı

Ucuz Ürün!
Kampanya adı altında son kullanma tarihi geçmiş, orijinalliği teyide muhtaç ve nanobolix.net'in belirlediği fiyatların altında ucuza satılan ürünleri tercih etmeniz kesinlikle tavsiye edilmez.

Son Kullanma Tarihi!
Aldığımız şikâyetler doğrultusunda kullanıcılarımızın sanal marketlerden aldıkları ürünlerin son kullanma tarihinin geçtiği veya son kullanma tarihinin yakın olduğu doğrultusundadır. Bu gibi sıkıntıların önüne geçmek adına siparişlerinizi nanobolix.net üzerinden vermenizi tavsiye ederiz. Nanobolix.net üzerinden verdiğiniz siparişler doğrudan üretim depomuzdan gönderimi sağlanır ve çoğunluğu yeni üretim olmakla beraber son kullanma tarihi kesinlikle yakın olmamaktadır. Sanal marketlerden verdiğiniz siparişlerde kargonuzu teslim almadan önce mutlaka kontrol ediniz. Eğer son kullanma tarihi yakın veya geçmiş bir ürün geldiyse kargo görevlisine tutanak tutturup iadesini sağlayınız.

Saklama Koşulları!
Gıda takviyelerinin saklama koşullarının uygun olmadığı ortamlarda tutulması durumunda bozulabileceği, bundan kaynaklı yan etki oluşabileceği ve beklenen etkinin görülemeyeceği ihtimal dahilindedir. Nanobolix.net üzerinden verdiğiniz siparişler doğrudan GMP standarlarına haiz depolarımızdan gönderilmektedir.

Load
  • Facebook
  • Twitter
  • İnstagram
  • G-plus
  • Pinterest
HAM MADDE BELGELERİMİZ
Menu
Faydalı Makaleler
Sporcular Nasıl Beslenmeli

Sporcular İçin Meyvelerin Önemi

Spor yapan erkeklerin çoğunluğu çok önemli bir detayı ihmal ediyor. Tavsiye edlilenin aksine sizi de en azından bir öğününüzün yarınsında sebze meyve tüketmiyorsanız; beslenme düzeniniz büyük ihtaimalle vücudunuzun ihtiyaç duyacağı vitamin, mineral, antitoksidan ve fitokimyasallar açısından eksik olabilir.

Mart/12/2015
Devamını Oku»
Sporcular Nasıl Beslenmeli

NASIL BESLENMELİYİZ?

En çok sorulan sorulardan biri egzersizden önce mi yemeli sonra mı?
Uzm. Dr. Özgür Şamligil, bunun aslında biraz da kişiye bağlı olduğunu söylüyor: "Diyelimki aerobik egzersiz yapacaksınız, aç karnına yaptınız ama 10-15 dakika içinde başınız döndü, halsizleştiniz. Bu sizin aerobik egzersizleri aç yapamayacağınızı, bünyenizin buna uygun olmadığını gösterir. Tercih meyveden yana olmalı. Meyve suyu içerseniz tam tersine kanda şeker çok ani yükselir, egzersiz sırasında da hızla o şeker tüketilir. Bu sefer de hızlı insülin salgılandığı ve şekeriniz vaktinden erken düştüğü için egzersiz yaparken çabuk yorulursunuz. Bu yüzden meyve yemeyi posasıyla ve lifleriyle birlikte tüketmek gerekiyor."

Mart/12/2015
Devamını Oku»
Kuruyemişlerin faydası ve tüketim oranı

Bir Avuç Sağlık!

Kuru yemişlerin faydaları saymakla bitmez ancak eliniz hep daha fazlasına gidiyorsa o zaman durum alayhinize dönebilir.
Günümüzde sporcular kuru yemişleri rutin beslenme programlarının bir parçası olarak tüketiyor. Çünkü bu besinler sporcuların uyğuladığı yoğun egzersiz programı soncu oluşan hasarları önlemeye yardımcı oluyor. Antitoksidandan zengin, sağlıklı yağlar içeren, vitamin ve mineral deposu bu gıdalar kemik ve bağ dokusunu koruyup, onarıyor.

Mart/12/2015
Devamını Oku»
Fındığın Faydaları

Fındık

Faydaları Saymakla bitmiyor. Ancak dikkat çekici özellikleri arasında kolesterolü dengelemesi ve kan şekeri oranını ayarlaması yer alıyor.

Kajunun Faydaları

Kaju

Kaju özellikle demir ve çinko açısından zengin olmasıyla diğerlerinden ayrılıyor. Hem bağışıklık hem de dolaşım sistemine iyi geliryor. Ayrıca içinde barındırdığı antioksidanlar sayesinde kanser riskini azaltıyor.

Brezilya Fındığının  Faydaları

Brezilya Fındığı

Bu kuru yemiş ise günlük selenyum ihtiyacını karşılamanın yanı sıra prostat ve göğüs kanseri başta olmak üzere bir çok önlenmesine yardımcı olur. Ayrıca kötü kolesterol seviyesinin azalıp, iyi kolesterolün artmasını sağlıyor.

Bademin faydaları

Badem

Diğer kuru yemişlere oranla en yüksek lif oranı bademde bulunuyor. Kaslarımız için önemli olan E vitamininden zengin bu yemiş, egzersiz sonrası oluşabilien kas hasarını önlemeye yardımcı oluyor. Yapılan son araştırmalar bademin kan şekeri düzeyini dengede tuttuğunu da gösteriyor.